Zistite, ako pracujeme aj počas koronakrízy a prečo používame Teams

2,1 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

V našej práci nás nezastavil ani zúriaci koronavírus. Prijali sme prísne bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým môže naša výroba v MicroStep – HDO ďalej pokračovať. Čo nepotrebujeme riešiť priamo na mieste, to vybavujeme online a používame platformu Teams. Či ešte kríza bude alebo nie, s prechodom na Teams by ste mali počítať už aj vy.

Naša výroba beží aj počas koronakrízy

Rúška, odstup, ruky? Tieto tri slová už akosi zľudoveli a my ich dodržiavame tiež. Iba tak môže aj naďalej pokračovať naša výroba. Bezpečnosť je pre nás prvoradá nielen vo svete technológií a online, ale aj v offline prostredí. Veď, ide predsa o životy. Sme vám teda naplno k dispozícii aj v tejto ťažkej dobe a to popri zachovaní všetkých bezpečnostných opatrení.

Prešli sme už na Microsoft Teams

Minulý rok kvôli opatreniam zažili viaceré komunikačné platformy doslova renesanciu. Narýchlo sa prispôsobiť situácii nebolo jednoduché a tak niektorí využívali to, čo bolo práve po ruke. Napríklad taký Skype alebo Slack, ktoré ale nemuseli vyhovovať úplne každému. My sme prešli na komunikačnú platformu Microsoft Teams, vďaka ktorej riešime všetko, čo si nevyžaduje našu fyzickú prítomnosť.

…a toto sú dôvody prečo by ste na Microsoft Teams mali prejsť tiež

Microsoft už pred určitou dobou avizoval ukončenie služby Skype for Business, ktorá bola v mnohých spoločnostiach využívaná ako náhrada „osobných meetingov“. Využívať platformu, ktorá už nemá podporu nie je ani praktické a už vôbec nie bezpečné. V prvom rade nebudete môcť využívať žiadne nové funkcie, a že ich vývojári prichystali celkom dosť. V rámci Teams budete môcť napríklad umiestniť všetkých účastníkov konferencie do jedného okna, ale tiež integrovať Teams s ďalšími službami. 

Druhý dôvod je čisto bezpečnostný. Správať sa zodpovedne nestačí iba v offline svete ale aj online a aj z tohto dôvodu odporúčame prejsť na platformu Microsoft Teams, ktorá viac ako plnohodnotne nahradzuje Skype pre firmy.

Pracujeme usilovne aj napriek koronakrize

Zdroj: Microsoft varuje firmy: Migrujte na Teams, Skype pro firmy skončí za půl roku – Živě.cz (zive.cz)

Ohodnoťte náš článok
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Biznis

 • Aké by boli dôsledky zavedenia 4-dňového pracovného týždňa

  8. 7. 2023
 • Moderná energetika vyžaduje inovatívny prístup k produktom

  14. 6. 2021
 • automatizácia

  Žijeme v dobe automatizácie?

  10. 9. 2020
 • obchodníci s energiami

  Obchodníci s energiami

  5. 8. 2020