Pozývame vás do Prahy na CZ/SK energetické fórum

3,7 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

V dňoch 15. – 16. 6. 2022 sa spoločne stretneme v Prahe, aby sme diskutovali o energetike. Na konferencii sa stretnú vrcholoví predstavitelia a odborníci na túto oblasť. Nesmieme na nej chýbať ani my ako generálni partneri. Príďte si rozšíriť obzory a dozvedieť sa novinky, o ktoré nebude núdza. Spoločne s usporiadateľmi sme si pre vás prichystali ako prekvapenie malý bonus.

 

Energetické fórum

Združenie Česko-slovenské energetické fórum tento rok opäť otvorí brány konferencie s názvom Česko-slovenské energetické fórum. Podarilo sa to aj s podporou najvýznamnejších českých a slovenských spoločností v oblasti energetiky.

Táto akcia sa koná v nadväznosti na úspešný predošlý ročník, ktorý sa konal v Brne. Na ňom sme oslavovali výročie 100 rokov od vzniku Českej a Slovenskej republiky. Tento rok bude konferencia v Prahe, presnejšie v STAGES Hoteli vedľa O2 Areny.

 

Čo vás na konferencii čaká?

1. deň

Všetko sa to začne 15. 6. 2022 o 14:00. Prichystané je zahájenie a úvod, ktorým vás bude sprevádzať moderátorka. Meškať sa vám neoplatí. Len o pol hodinu na to sa program rozprúdi úvodným rozhovorom. Akcia je nabitá rozhovormi po celý deň.

Zahájenie a 1. blok

Rozhovor bude mať na starosti moderátor Marián Jurečka, podpredseda vlády a minister práce a sociálnych vecí. Druhým diskutujúcim bude Jan Fousek, výkonný riaditeľ asociácie AKU-BAT CZ. Hneď po nich sa pozornosť upresní na tému: DPI a ako to dopadlo? 

Dozviete sa, ako sa prejavia ceny na odberateľoch a ako sa budú vyvíjať ceny energie. Na konferencii bude reč aj o opatreniach na ochranu účastníkov trhu. Čo bude ďalej? Zmeny na trhu s elektrinou a téma: Aký dopad to malo na inštitút DPI a aké zmeny očakávať?

2. blok

Po 2,5 hodinovej diskusii príde na rad 20-minútová prestávka, ktorú vystrieda ďalší rozhovor. Tentokrát o tom, ako si namixujeme energetický mix bez plynu?” Na nej si vypočujete názory 8 expertov z popredných energetických spoločností v CZ/SK.

Reč bude o odkladaní uzatvárania uhoľných baní a elektrární. A čo reforma na trhu s emisnými kvótami? Bude elektrina pre väčšinu domácností nedostupným statkom alebo vznikne štátny dodávateľ energií pre domácnosti? To a ešte viac sa dozviete na diskusii.

Celý rozhovor prebehne od 16:20 do 18:00. Nasleduje hodinová pauza a po nej spomínaný bonus v podobe spoločenského večera. Na ňom budete mať príležitosť zoznámiť sa s novými ľuďmi. 

 

2. deň

3. blok

O 10:30 ráno nasledujúceho dňa nastane zahájenie a krátky úvod. Po ňom sa začne 3. blok, ktorý bude moderovať MicroStep. Témou bude riadenie flexibility koncovými spotrebiteľmi, ktorej sa zúčastní až 9 experov. V 3. bloku sa bude diskutovať:

 • O zapojení koncových zákazníkov do riešenia bezpečnosti dodávok energií
 • Čo potrebuje agregátor?
 • Je možné vyskladať produkt na obchodovanie?
 • Zaplatí sa to všetko?

4. blok

3. blok bude prebiehať do 12:00 a po ňom nasleduje pauza na obed. O 12:20 je naplánovaný 4. a záverečný blok celého fóra. Reč bude o batériových úložiskách ako súčasť významného mixu pre Česko a Slovensko. Účastníkmi bude 6 expertov z CZ/SK scény v energetike.

Dozviete sa, čo musia novelizované právne predpisy obsahovať, aby došlo k významnému rozvoju a aké technológie batérií sa na to hodia. Aký vývoj cien batérií môžeme očakávať a na čo všetko môže batériu zákazník použiť.

Záver konferencie

O 14:00 je naplánovaný záver a ukončenie celého Česko-slovenského energetického fóra. Ak si myslíte, že všetky témy, o ktorých sa bude diskutovať sú pre vás, registrácia je už otvorená.

 

Ubytovanie a vstupné

Ubytovanie nie je v cene. Odporúčané je ubytovať sa priamo v hoteli STAGES s výhľadom na O2 Arenu. Vstupné je do 31. 5. 2022 299€. Od 1. 6. 2022 sa vstupné navýši na 399€. Na konferencii sa očakáva účasť významných osôb z oboru, ale aj politickej sféry.

Ohodnoťte náš článok
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Konferencie

 • Komferencia československé energetické fórum 2024

  Pozvánka na česko-slovenské energetické fórum 2024

  10. 5. 2024
 • Prezentácia z konferencie Energetický manažment pre samosprávy

  13. 2. 2024
 • Pozývame vás na konferenciu LEGAL TECH FORUM

  30. 5. 2023
 • Pozývame vás na Energetické fórum Bratislava 2023

  28. 4. 2023