Navštívili sme medzinárodný veľtrh v Plovdive

3,3 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

V týždni od 19. 9. 2022 sme sa zúčastnili medzinárodného veľtrhu v Plovdive v Bulharsku. Čo sme si pre zúčastnených pripravili a ako to celé prebiehalo?

 

2 krajiny a toľko spoločného

Pre spoločnosti a širokú verejnosť, ktorá zavítala na medzinárodný veľtrh, sme si pripravili zaujímavú prezentáciu. Jej cieľom bolo ukázať, že Slovensko má s Bulharskom mnoho spoločného. Či už sú to hory, alkohol, futbal, alebo vynálezy, ktoré sa dostali do sveta. 

Chceli sme poukázať aj na to, že ak chceme spoločne spolupracovať, musíme o našich krajinách niečo vedieť. Odhalili sme preto našu spoločnosť, jej vízie, produktovú líniu VARIOSTEP a spôsoby, ako šetriť energiu. Pozrite si prezentáciu na vlastné oči.

Okrem rôznych funfactov sa v nej nachádza aj jedno slovenské video. Trvá približne 8 minút a prezrádza celú históriu spoločnosti MicroStep-HDO. Ako sa to všetko začalo za jedným hostincovým stolom s pivom v ruke. Z hŕstky osôb je zrazu cez 120 zamestnancov.

 

Variostep

Predstavením našej produktovej línie VARIOSTEP chceme ukázať, že dokážeme ušetriť náklady na energiu. Ako? To sa pýtali aj ľudia na veľtrhu. Naším cieľom bolo vysvetliť, že sa to dá monitorovaním toku energie a aplikácie automatizovanej optimalizácie.

Variostep je produktový rad pre energetický manažment. Obsahuje aplikácie a moduly, ktoré sú určené pre nasadenie v priemyselnom prostredí. Toto riešenie pozostáva z aplikácií, zariadení a komplexných systémov zostavených pre jednotlivé funkcie. 

Variostep ponúka škálovateľný softvér a modulárny hardvér vhodný na zber dát. Pomocou neho je možné monitorovanie a riadenie energetického manažmentu. To však nie je jediný produkt, ktorý naše portfólio ponúka. Na veľtrhu sme predstavili aj Variostep EDGE.

 

Variostep EDGE

Pre koho je určený tento systém? Bol vytvorený pre všetky subjekty miestnych úradov a pre obchodné, priemyselné a športové areály. Ináč povedané pre všetkých, ktorí chcú ušetriť na nákladoch za energie. 

Variostep EDGE je technologický a informačný systém pre riadenie distribučnej siete. Kombinuje vlastnosti dispečingu a riadenia obchodných procesov zákazníka pre celkový energetický manažment. 

Tento systém je určený pre menšie lokálne systémy, energetické obce a podobne. Poskytuje zber a ukladanie dát do 15-minútových profilov, prípadne väčšej granularity dát s možnosťou predikcie a inej analýzy užívateľských dát. 

Riešenie Variostep EDGE ponúka hromadnú obsluhu koncových spotrebiteľov, vrátane prípravy podkladov pre fakturáciu a reporting. Systém je pripravený na zavedenie flexibility a jeho vývoj reaguje na zmeny v energetickom trhu.

 

Prečo práve MicroStep Invest? 

Na veľtrh sa dostali len TOP spoločnosti zo svojich oblastí. Čo nám dáva dôvod, aby sme patrili medzi ne? Pretože sme najlepší vo svojej práci. Presnejšie v inteligentných a bezpečnostných riešeniach v oblasti energetiky a informačných systémov.

Systém riadenia informačnej bezpečnosti pri našich službách nechýba. Okrem toho nezabúdame ani na našu planétu. Preto sme vybudovali systém manažérstva kvality a životného prostredia, ktorý je v súlade s normami ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015. 

Zameriavame sa na analýzu dát, strojové učenie, inteligentné siete a mnoho ďalších oblastí. Koniec koncov, všetko sú to len pekné slová, ale čo výsledky? Máme aj tie, a to nie najmenšie. Ak nás chcete spoznať ešte lepšie, čo tak sa nám ozvať?

Ohodnoťte náš článok
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Konferencie

 • Komferencia československé energetické fórum 2024

  Pozvánka na česko-slovenské energetické fórum 2024

  10. 5. 2024
 • Prezentácia z konferencie Energetický manažment pre samosprávy

  13. 2. 2024
 • Pozývame vás na konferenciu LEGAL TECH FORUM

  30. 5. 2023
 • Pozývame vás na Energetické fórum Bratislava 2023

  28. 4. 2023