Milujeme služobky: Kde ste nás mohli stretnúť?

3,3 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

Služobné cesty nás v posledných mesiacoch dostali na rôzne miesta. Navštívili sme Brno, Prahu, ale aj našu domovskú Bratislavu. Nie však za účelom dovolenkovania a pitia studených drinkov v baroch. Stretli sme sa so známymi, ale aj novými partnermi a nadviazali nové kontakty. Kde všade ste nás mohli vidieť a čo sme tam robili?

 

Energetická streda

V stredu 16. 3. 2022 sme sa zišli ako partneri a členovia asociácie energetických manažérov Aktuality | AEM. Prišli sme s témou o problematike riadenia výkonu v distribučných sieťach na strane koncových zákazníkov.

Naším príspevkom sme sa snažili poukázať na možnú cestu v prenášaní technológií. Presnejšie, ako efektívne preniesť osvedčené funkcie z dosluhujúcej technológie HDO do nastupujúcej technológie AMM. 

 

ČK CIRED v Prahe

Niekto na 1. apríla vymýšľa kanadské žartíky, my sa vzdelávame o modernizácii a rozvoji energetiky. Zúčastnili sme sa valného zhromaždenia ČK CIRED, ktorí sú pravidelným usporiadateľom energetických konferencií. Kde sa spomenie pojem energetika, tam nesmieme chýbať.

Modernizácia a rozvoj energetiky je pre svet, ale aj pre nás ako IT firmu dôležitá. Vďaka nej máme nové stimuly. Na konferencii sme neostali ticho. Predstavili sme návrh na priblíženie nastupujúcej agregácie flexibility aktívnych zákazníkov do agendy pracovných skupín.

 

ČK CIRED o mesiac neskôr

Máj bol pre nás mesiac plný cestovania a spoznávania. Odštartovali sme ho 3. 5. 2022 ďalšou konferenciou ČK CIRED. Išlo o stretnutie pracovnej skupiny pre riadenie výkonu pomocou záťaže. Ako to býva zvykom, aj na toto stretnutie sme si pripravili prejav. 

Rozprúdili sme diskusiu naším diskusným príspevkom o budúcnosti riadenia výkonu zo strany aktívneho zákazníka. Zachytili ste v ten deň naše logo MicroStep? Mali sme namierené práve na túto konferenciu alebo sme z nej išli domov. 

CIRED je skratka pre medzinárodnú konferenciu zaoberajúcu sa distribučnými elektrickými sieťami. Je to svetovo najväčšia organizácia v oblasti technického poľa distribučných sietí. Aj pre tento veľkolepý popis nám bolo cťou zúčastniť sa týchto konferencií hneď 2-krát. 

 

Konferencia DIGIT

Virtuálny webinár s diskusným panelom expertov sa konal o 9 dní neskôr ako ČK CIRED. Už od 9:00 sme sa vzdelávali na tému „Slovenská elektrizačná sústava.” Po tejto konferencii nasledoval náš príspevok. Prišli sme s témou „Riadenie výkonu pomocou flexibility“.

Diskutovalo sa aj o nezávislom agregáte flexibility. Od 10:30 prebiehal 2. blok konferencie. Reč bola o znižovaní energetickej závislosti a stabilizácie nákladov za energie, ako aj o riadení a optimalizácie predikcií. Záver patril téme „Optimalizácia energetického prostredia“.

 

Konferencia a šikovný partner

16. 5. 2022 sme podporili konferenciu ERU2022. O dva dni na to náš obchodný partner TECO prišiel s novým impulzom. Je to spoločnosť zaoberajúca sa výrobou riadiacich modulov pre tepelné čerpadlá.

TECO prišiel s novou radou PLC Tecomat TC 800, čím rozšíril svoje portfólio produktov. Táto séria obsahuje centrálne moduly a ich príslušenstvo a aj rozširujúce moduly vstupov a výstupov. Posledné produkty zo série PLC Tecomat sú napájacie moduly a rámy PLC.

 

Kde budeme najbližšie?

Ak ste nemali to šťastie vidieť nás a zažiť naše rečnícke schopnosti naživo, môžete to zmeniť. V dňoch 15. 6. – 16. 6. 2022 budeme účastníkmi konferencie Česko-slovenské energetické fórum. Okrem nás sa tu objavia aj najvýznamnejšie spoločnosti pre oblasť energetiky.

Ohodnoťte náš článok
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Konferencie

 • Komferencia československé energetické fórum 2024

  Pozvánka na česko-slovenské energetické fórum 2024

  10. 5. 2024
 • Prezentácia z konferencie Energetický manažment pre samosprávy

  13. 2. 2024
 • Pozývame vás na konferenciu LEGAL TECH FORUM

  30. 5. 2023
 • Pozývame vás na Energetické fórum Bratislava 2023

  28. 4. 2023