Oslava a práca v jednom, aj to bol Workshop v Prahe 25.10.2023

1,6 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

25. októbra sme v Prahe usporiadali inšpiratívny workshop, ktorý bol koncipovaný primárne pre našich cenných zákazníkov. Okrem toho sme sa však tešili účasti potenciálnych klientov zo sektora lokálneho riadenia spotreby elektrickej energie. Tento workshop bol pre nás príležitosťou predstaviť našim hosťom osobnosť, ktorá má v oblasti lokálnej energetiky veľmi bohaté skúsenosti – JUDr. Ing. Eva Schin Majdúchová zo spoločnosti MATHISON legal s.r.o. Pani doktorka Majdúchová sa v rámci svojho príspevku úzko špecifikovala na vzťahy medzi dodávateľmi a objednávateľmi, pričom sa venovala napr. aj zdrojovým kódom, ktoré sú často nezastupiteľnou realitou v ich vzájomných vzťahoch.

Naše prezentácie  a celkovo program podujatia boli rozdelené do dvoch informačných blokov.

 • Prvý blok sa venoval témam, ako je softvérová podpora pre energetické komunity a vylepšená autentifikácia v IS Xenergie.
 • Druhý blok potom preskúmal potenciál agregácie flexibility v priemyselnom sektore a hľadal odpovede aj na iné aktuálne otázky.

V rámci prezentácií sme mali možnosť predstaviť náš nový produktový rad MICROBOX, ktorý obsahuje inovatívny merací prístroj navrhnutý na monitorovanie a riadenie lokálnej výroby z obnoviteľných zdrojov energie.

Súčasťou workshopu bolo tiež pripomenutie si 30. výročia od založenia našej spoločnosti MicroStep – HDO s.r.o. Boli sme nadšení účasťou našich partnerov a kvalitnou diskusiou, ktorá prebehla a za ktorú všetkým ďakujeme. Už teraz pracujeme na nasledujúcom workshope, ktorý máme v pláne uskutočniť vo februári 2024. Sledujte náš magazín, kde v dohľadnej dobe potvrdíme jeho termín a obsah.

Autor foto: Tomáš Princ

Ohodnoťte náš článok
5/5 (1)
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Workshopy

 • Náš prvý workshop v roku 2023

  25. 1. 2023
 • Absolvovali sme workshop pracovnej skupiny pre HDO v rámci ČK CIRED

  22. 12. 2021
 • Pozývame vás na webinár AKU-BAT – pripojenie batérií k distribučnej sieti

  19. 3. 2021
 • Pozývame vás na webinár asociácie AKU-BAT

  20. 10. 2020