Sme v reporte Chartis – Energy Risk Research Energy-25

3,9 min

Odbornosť článku

content-quality-imgcontent-quality-imgcontent-quality-img

Prestížny komplexný analytický projekt nás zaradil medzi 25 top svetových technologických hráčov na moderných energetických trhoch. Čo to pre nás znamená? V prvom rade radosť, ale aj zodpovednosť, rešpekt a satisfakciu. V neposlednom rade cenné a odborníkmi vysoko hodnotené potvrdenie kvality našej práce.

Nie je to iba „zase ďalšie ocenenie“… Áno, sme hrdými nositeľmi titulu Diamant slovenského biznisu. Patríme medzi top rastúce firmy a opakovane bodujeme v prestížnych stredoeurópskych aj európskych rebríčkoch Deloitte Technology Fast.

Do elitného klubu svetových lídrov Chartis – Energy Risk Research Energy-25 sme sa dostali po prvý raz. A prakticky na prvý raz, globálna analytická štúdia a rebríček vznikli minulý rok prvýkrát v histórii.    

 

Kto nás medzi top 25-ku zaradil?

Chartis Research je popredný poskytovateľ výskumov a analýz na svetovom trhu rizikových technológií. Je súčasťou spoločnosti Infopro Digital, ktorá vlastní ďalšie vedúce značky na trhu. Chartis okrem iného spracúva a vydáva aj analýzy a rebríčky Risk Tech 100, Risk Tech Quadrant a The Risk Enabled Enterprise. Novým výskumným projektom je Chartis – Energy Risk Research Energy-25.

Rob Stubbs, vedúci výskumu povedal: „Energetický priestor bol pre Chartis vždy dôležitou oblasťou výskumu, podrobne sme ho pokrývali niekoľko rokov. Spolu s našou sesterskou značkou Energy Risk sme poctení, že sme vo výskume zamerali pohľad na súčasnú energetickú technológiu krajín a hráčov, ktorí v nich pôsobia. Ale prečo teraz? Celkom jednoducho. Preto, že energetika a trhy obchodovania s energiou sa v posledných rokoch transformovali…veríme, že pomáhame zachytiť, definovať a analyzovať dôležité obdobie vo vývoji energetických trhov a poskytnúť neoceniteľné meradlo pre všetkých účastníkov.“

 

Analýza Energy 25 

Okrem iného zaznamenala a pomenovala aj niektoré z kľúčových trhových trendov v energetickom priestore. Jedným z nich je aj rastúca sofistikovanosť technológií a nevyhnutnosť ich uplatňovania. Jedným z dôležitých výstupov analýzy je aj rebríček 25 lídrov, ktorí prešli náročným výberom a boli posudzovaní podľa prísnych kritérií.    

Radi budeme parafrázovať Garyho Vaseya, uznávaného analytika a odborníka nielen v oblasti obchodovania s energiou a riadenia rizika ETRM. Experta s prehľadom v dianí aj v strednej Európe, priamo z kancelárie v Prahe: Microstep HDO potvrdil dominantné postavenie regionálneho lídra. Prosperujúceho aj vďaka znalostiam o trhu a dlhodobej prítomnosti v regióne Strednej Európy.

Pokračujeme teda ako lídri v našom regióne a nie je prekvapujúce, že sme neprehliadnuteľní aj v „preplnenom európskom ETRM vesmíre“.

 

XENERGIE

S Garym Vaseyom sme mali česť hovoriť, keď pripravoval článok v súvislosti s našou pozíciou na trhu. Okrem iného vyzdvihol aj to, že stále aktívne pracujeme na novej generácii produktového radu XENERGIE. Práve ním sme zabodovali v analýze Chartis – Energy Risk Research Energy-25.

Produktový rad XENERGIE je zameraný na cieľové segmenty v oblasti energetiky:

  • výroba elektrickej energie
  • predaj vyrobenej elektriny na trhu s podpornými službami
  • nákup energií na trhoch s elektrickou energiou a plynom
  • predaj elektriny a plynu koncovým zákazníkom
  • regionálne distribučné sústavy.

 

Modulárna pracovná platforma XENERGIE ponúka škálu riešení pre podporu obchodovania s energiami. Má kompletnú lokalizáciu pre trhy s energiami v Európskej únii a integruje komoditné a nekomoditné produkty. Aplikácie produktového radu XENERGIE spĺňajú požiadavky pravidiel unbundlingu. Teda oddelenia dodávok a výroby energie od prevádzky prenosových sústav. Rovnako spĺňajú aj požiadavky na bezpečnosť a ochranu údajov, zosúladené s európskym nariadením GDPR.

Komplexné riešenie XENERGIE je stabilné pre kritické procesy v korporátnom prostredí. Rovnako je výhodné aj pre nových hráčov na trhu s energiami. 

Produktový rad XENERGIE má mnoho možností uplatnenia, prioritne pre trading, vrátane prepojenia na burzu, manažovanie dát a bilancovanie, fakturáciu koncových odberateľov či hromadnú obsluhu zákazníkov. 

Záverom

Nie sme neskromní. Vieme, že udávame trendy a sme lídrami v našom regióne. Hrdíme sa už aj tým, že patríme do svetovej top 25-ky.

Zdroje:

Chartis / CTRMCenter

Ohodnoťte náš článok
Podeľte sa o obsah s Vašimi blízkymi …

PRODUKTOVÉ RADY

NAJČÍTANEJŠÍ OBSAH

ĎALŠIE ČLÁNKY ZO SEKCIE Firemné novinky

  • Microstep-HDO: Sme pripravení….

    3. 4. 2020